
Nalewka Gan Mai Da Zao Pian - 084 Małe radości - YaoMedica

Opis
Typ: suplement diety
Na bazie receptury: Gan Mai Da Zao Pian
Skład: Gan Cao, Fu Xiao Mai, Da Zao, Yu Jin, Yuan Zhi, Shi Chang Pu
Pojemność: 50 ml
Producent: YaoMedica
Gan Mai Da Zao Pian to jedna z najstarszych receptur zalecanych do leczenia problemów związanych ze zdrowiem emocjonalnym, (pochodząca od słynnego Zhang Zhong-Jinga). Pierwotnie zawierała tylko trzy zioła - lukrecję, pszenicę i jujubę i była przeznaczony do leczenia histerii, zaburzeń serca i jego ducha - Shen. Nasza receptura jest dodatkowo wzbogacona o zioła działające na wątrobę – pomaga ją uspokoić (tzn. uzupełnić i odżywić jej yin) i co za tym idzie wyciszyć umysł.
Ponadto zawarty w recepturze tatarak trawiasty pomaga lepiej postrzegać rzeczywistość. Nalewka ta wspiera więc leczenie dwóch głównych problemów wynikających z „niespokojnego ducha”: niestabilność emocjonalną (depresyjne myśli, niepokój, nadmierne myślenie i troskliwość, nieuzasadniony płacz i gwałtowne wahania nastroju) oraz trudności ze snem, który jest bardzo niespokojny.
Nalewka ta sprawdza się również gdy umysł ma tendencję do bycia niespokojnym, kiedy to może pojawić się mówienie do samego siebie, a w nocy występują nadmierne sny. Objawy fizyczne obejmują wtedy również: pocenie się, kołatanie serca i ziewanie.
Zawarta w recepturze pszenica o działaniu ściągającym ma największy udział dlatego, pomaga dbać o aspekt yin i powstrzymać nadmierną potliwość . Pomaga również uspokoić Ducha i wraz z innymi ziołami odżywić Qi, yin i ochłodzić puste Gorąco.
Dziś mieszanka ta ma dwa główne zastosowania takie jak:
- łagodzenie nieprzyjemnych emocji w zespole napięcia przedmiesiączkowego lub przy problemach menopauzalnych
- nocny płacz i przerażenie u dzieci
Zastosowanie
- płaczliwość
- niezdolność do kontrolowania swoich emocji
- niespokojny sen
- nocne poty
- kołatanie serca
- depresja, smutek
- brak radości, melancholia
- mówienie do siebie
- problemy z pamięcią
- zmęczenie i częste ziewanie
- zaburzenia równowagi emocjonalnej przy zespole napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
- problemy przed menopauzalne
- nocny płacz dzieci i lękliwość
Działanie według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
- odżywia yin serca
- wspiera Qi serca
- uspokaja wątrobę
- uspokaja ducha Shen
Nalewki Yao na bazie chińskich receptur
Yao oznacza "roślinę leczniczą", którą stanowić może nie tylko zioło, ale także minerał lub małż. W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej zioła najczęściej stosuje się w mieszankach, tak aby ich działania nawzajem się uzupełniały. To dzięki ich interakcji można uzyskać pożądany efekt.
Metod przetwarzania Yao w chińskiej fitoterapii jest kilka. Najczęściej stosuje się wywary, gotując zioła przez około 20 minut. Drugą formą są tabletki wan, czyli wytłaczanie surowca i prasowanie go w małe kulki. Natomiast nalewki, nazywane w starożytnych Chinach "winami leczniczymi" są trzecią, równie popularną formą opracowywania Yao przez zastosowanie alkoholu.
Samo wykorzystanie alkoholu w procesie produkcji nalewek jest głęboko uzasadnione. Pomaga lepiej wyodrębnić składniki aktywne z poszczególnych Yao oraz wspiera ich wchłanianie w organizmie człowieka. Udowodniono, że alkohol powoduje wydzielanie większej ilości składników aktywnych niż przy tworzeniu wywarów lub wan.
Alkohol, dzięki swojej naturze yang, ma charakter poruszający, przez co wpływa na krążenie krwi, pomaga rozluźnić mięśnie, stawy i ogólne napięcia w ciele. W połączeniu z ziołami wspiera ogólną witalność i łagodzi bolesne stany.
Skład
woda, alkohol
Gan Cao - lukrecja, korzeń - Rad. glycyrrhizae - 5,0g Fu
Xiao Mai - pszenica, nasiono - Sem. tritici levis - 13,3g
Da Zao - głożyna pospolita, owoc - Fruc. jujubae - 5,0g
Yu Jin - kurkuma, kłącze - Rhiz. curcumae - 5,0g
Yuan Zhi - krzyżownica, korzeń - Rad. polygalae tenuifoliae - 5,0g
Shi Chang Pu - tatarak trawiasty, kłącze - Rhiz. acori - 5,0g
Jakość i bezpieczeństwo
Podstawą nalewek alkoholowych YaoMedica są chińskie grzyby i zioła. W celu zmaksymalizowania skuteczności do tworzenia nalewek wykorzystuje się surowce najwyższej jakości. W pierwszym etapie produkcji wysuszone zioła i grzyby mieli się na drobny proszek, a następnie maceruje w 50% alkoholu przez okres jednego miesiąca. W tym czasie maceraty codziennie są dynamizowane, aby surowiec zielarski mógł uwolnić pełnię swojego potencjału. Dla zachowania wszystkich właściwości gotowe nalewki nie są już rozcieńczane.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia
- Profilaktyczna, podstawowa dzienna dawka to 1 kropla na 1 kg masy ciała. (Czyli np. 50kg = 50 kropli na dzień)
- Tak określoną porcję należy podzielić na dwie części: poranną i wieczorną. (Jeżeli ktoś waży 50 kg, to rano stosuje 25 kropli i wieczorem 25 kropli)
- Nalewką należy wstrząsnąć przed zastosowaniem i następnie wlać odpowiednią ilość kropli do szklanki z letnią wodą.
- Nalewkę zaleca się stosować na czczo. Minimalny odstęp czasowy wynosi 30 minut przed posiłkiem lub 1 godzinę po nim.
Produkt można zalewać gorącą wodą - doprowadzi to do odparowania alkoholu, co stanowi odpowiednią procedurę dla kierowców lub dzieci. Niewielkie zmętnienie jest naturalnym procesem. Jedno opakowanie zawiera około 1100 kropli. Nalewkę należy stosować po konsultacji z lekarzem lub terapeutą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Trochę historii...
Pierwsze wzmianki o o stosowaniu nalewek ziołowych odnaleziono zapisane na kościach z czasów dynastii Shang (1765 - 1122 p.n.e). Zostały one uznane za najstarszą ziołową recepturę w Chinach. Informacje o nalewkach ziołowych można odnaleźć także w dziełach mistrzów takich jak Zhang Zhong Jing, który używał alkoholu w kilku swoich słynnych recepturach lub mistrz Sun Si Miao, który do leczenia swoich pacjentów używał ponad 80 rodzajów nalewek.

Uwaga!
Receptura zawiera pszenicę. Mieszanka nie jest zatem odpowiednia dla osób z celiakią lub nietolerancją glutenu.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Przechowywać w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu.
Produkt nie zawiera efedryny, kofeiny, glutenu, konserwantów, barwników, ani cukru.
Dużymi literami zapisane są pojęcia w rozumieniu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), które nie znaczą tego samego co w nomenklaturze zachodniej. Przykładowo w TCM „Śledziona” to nie narząd anatomiczny, tak jak w medycynie zachodniej, tylko obieg czynnościowy.
Kraj produkcji
Czechy