Producenci
Promocje

Nalewka Sheng Ming Xi Feng Tang - 115 Ukojenie osiki - YaoMedica

Wysyłka w: 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: YaoMedica
Kod produktu: C1AC-783ED

Opis

Typ: suplement diety

Na bazie receptury: Sheng Ming Xi Feng Tang

Skład: Huang Q, Dang Shen, Dang Gui, Bai Shao, Ji Xue Teng, Tian Ma, Gou Teng, Zhen Zhu Mu, Dan Shen, Chuan Xiong

Pojemność: 50 ml

Według TCM główną przyczyną choroby Parkinsona jest zmniejszenie ilości Krwi w Wątrobie i Yin Nerek. Zaburza to w dalszej kolejności wzmacnianie ścięgien i powoduje drżenie, skurcze oraz sztywność

Niedobór Yin prowadzi do nadmiaru yang, który może powodować unoszenie się w środku ciała tak zwanego Wiatru Wątrobowego. Jeśli Wiatr ten zmiesza się ze Śluzem i Wilgocią, sieć meridianów może zostać zatkana i zablokowana, powodując ciągłe drgania i wibracje.  Niekontrolowane emocje (niespełnione pragnienia, złość i frustracja) również mogą mieć negatywny wpływ na wątrobę. Tracimy kontrolę nad przepływem Qi Wątroby co sprawia, że zaczyna się ona blokować. 

Ponieważ „Qi jest nośnikiem Krwi”, może wystąpić zastój, a nawet zablokowanie. Z jednej strony zastój Krwi blokuje przepływ i odżywienie ścięgien, z drugiej zaś hamuje powstawanie „nowej” Krwi. Oba mogą skutkować słabym odżywieniem komórek ścięgien a następnie drżeniami, konwulsjami, sztywnością i przykurczami.

Sheng Ming Xi Feng Tang to receptura, która wpływa na ten mechanizm poprzez uzupełnianie Qi i Krwi, aby pozbyć się zastoju, a tym samym odblokować meridiany i przepływ Krwi. Dzięki niej Wątroba „mięknie” poprzez odżywienie, Wiatr wewnętrzny uspokaja się, drżenie i mimowolne ruchy ustają, poprawia się mobilność i ruchomość całego ciała. Pacjent może kontrolować swoje ciało i poziom energii życiowej.

Zastosowanie

- zaciskanie dłoni w spoczynku, skurcze i przykurcze

- drżenie ciała, a nawet drżenie głowy

- nasilenie drżenia pod wpływem emocji i zmęczenia

- spontaniczny ruch palców,

- sztywność ciała, zwłaszcza szyi i pleców

- postawa pochylona do przodu

- problemy z poruszaniem się

- brak równowagi

- zmęczenie i osłabienie

- niechęć do zimna 

- sztywność twarzy

- zawroty głowy i oszołomienie

- krótki oddech, niechęć do mówienia i trudna mowa

- spontaniczne pocenie się

- Choroba Parkinsona

- Inne formy parkinsonizmu (grupa chorób, które mają podobne objawy kliniczne do choroby Parkinsona, ale przyczyna jest inna: toksyny, infekcje, wypadek)

Działanie według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

- uzupełnia Qi 

- odżywia krew i rozluźnia Qi wątroby

- uspokaja wewnętrzny wiatr - zatrzymuje drżenie, łagodzi skurcze

Nalewki Yao na bazie chińskich receptur

Yao oznacza "roślinę leczniczą", którą stanowić może nie tylko zioło, ale także minerał lub małż. W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej zioła najczęściej stosuje się w mieszankach, tak aby ich działania nawzajem się uzupełniały. To dzięki ich interakcji można uzyskać pożądany efekt. 

Metod przetwarzania Yao w chińskiej fitoterapii jest kilka. Najczęściej stosuje się wywary, gotując zioła przez około 20 minut. Drugą formą są tabletki wan, czyli wytłaczanie surowca i prasowanie go w małe kulki. Natomiast nalewki, nazywane w starożytnych Chinach "winami leczniczymi" są trzecią, równie popularną formą opracowywania Yao przez zastosowanie alkoholu. 

Samo wykorzystanie alkoholu w procesie produkcji nalewek jest głęboko uzasadnione. Pomaga lepiej wyodrębnić składniki aktywne z poszczególnych Yao oraz wspiera ich wchłanianie w organizmie człowieka. Udowodniono, że alkohol powoduje wydzielanie większej ilości składników aktywnych niż przy tworzeniu wywarów lub wan. 

Alkohol, dzięki swojej naturze yang, ma charakter poruszający, przez co wpływa na krążenie krwi, pomaga rozluźnić mięśnie, stawy i ogólne napięcia w ciele. W połączeniu z ziołami wspiera ogólną witalność i łagodzi bolesne stany.

Skład

woda, alkohol

Huang Qi - Traganek, korzeń , kozinec blanitý, kořen - Rad. astragali - 3,9g

Dang Shen dzwonkowiec kosmaty , pazvonek chloupkatý, kořen - Rad. codonopsis - 2,6g

Bai Shao - Piwonia biała , pivoňka mléčnokvětá, kořen - Rad. paeoniae alba - 3,9g

Dang Gui - Dzięgiel chiński ,děhel čínský, kořen - Rad. angelicae sinensis - 3,9g

Ji Xue Teng - korzeń, łodyga , toulec laločný, kořen, stonek - Caulis milletiae sue spatholobi - 2,6g

Tian Ma - Gastrodia , gastrodie vyvýšená, oddenek - Rhiz. gastrodiae - 3,9g

Gou Teng - końcowe gałązki ,  řemdihák, koncové větvičky - Ram. cum uncis uncariae - 2,6g

Zhen Zhu Mu - perlorodka (sladkovodní) - Concha margaritiferae - 5,2g

Dan Shen - Szałwia czerwona , šalvěj červenokořenná - Rad. salviae - 1,7g

Chuan Xiong - koperníček Wallichův, oddenek - Rhiz. ligustici - 1,7g

 

Jakość i bezpieczeństwo

Podstawą nalewek alkoholowych YaoMedica są chińskie grzyby i zioła. W celu zmaksymalizowania skuteczności do tworzenia nalewek wykorzystuje się surowce najwyższej jakości. W pierwszym etapie produkcji wysuszone zioła i grzyby mieli się na drobny proszek, a następnie maceruje w 50% alkoholu przez okres jednego miesiąca. W tym czasie maceraty codziennie są dynamizowane, aby surowiec zielarski mógł uwolnić pełnię swojego potencjału. Dla zachowania wszystkich właściwości gotowe nalewki nie są już rozcieńczane. 

natural.png

Dawkowanie

Przed zastosowaniem nalewkę należy wstrząsnąć. Niewielkie zmętnienie jest naturalnym procesem. Jedno opakowanie zawiera około 1100 kropli.

Nalewkę należy stosować po konsultacji z lekarzem lub terapeutą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Profilaktyczna, podstawowa dzienna dawka to 1 kropla na 1 kg masy ciała. Tak określoną porcję należy podzielić na dwie części: poranną i wieczorną. Nalewkę można stosować na czczo. Minimalny odstęp czasowy wynosi 30 minut przed posiłkiem lub 1 godzinę po nim. Produkt można zalewać gorącą wodą - doprowadzi to do odparowania alkoholu, co stanowi odpowiednią procedurę dla kierowców lub dzieci.

Trochę historii...

Pierwsze wzmianki o o stosowaniu nalewek ziołowych odnaleziono zapisane na kościach z czasów dynastii Shang (1765 - 1122 p.n.e). Zostały one uznane za najstarszą ziołową recepturę w Chinach. Informacje o nalewkach ziołowych można odnaleźć także w dziełach mistrzów takich jak Zhang Zhong Jing, który używał alkoholu w kilku swoich słynnych recepturach lub mistrz Sun Si Miao, który do leczenia swoich pacjentów używał ponad 80 rodzajów nalewek.

mieszanki ziołowe

Uwaga!

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Przechowywać w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu.

Produkt nie zawiera efedryny, kofeiny, glutenu, konserwantów, barwników, ani cukru.

Dużymi literami zapisane są pojęcia w rozumieniu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), które nie znaczą tego samego co w nomenklaturze zachodniej. Przykładowo w TCM „Śledziona” to nie narząd anatomiczny, tak jak w medycynie zachodniej, tylko obieg czynnościowy.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl